20.1. 2016 bylo vyhlášeno komplexní cvičení na prověření práce záchranářů při záchraně většího počtu zraněných z hořícího hotelu včetně jejich ošetření v nemocnici. Námětem prověřovacího cvičení byl požár v lázeňském hotelu Thermal v Karlových Varech. Při cvičném požáru v horních patrech hotelu, došlo k evakuaci části figurantů, ostatní museli být zachráněni, poté byli tříděni dle závažnosti zranění a odváženi do karlovarské nemocnice. Cvičení bylo vyhlášeno ve III. stupni požárního poplachu, tj. ohrožení většího počtu osob a nutnost nasazení velkého množství hasičské techniky. Na místě zasahovaly profesionální a dobrovolné jednotky hasičů z Karlových Varů, Aše, Chebu, Kraslic, Sokolova, Plzně, Chodova, Hradiště, Toužimi, Nové Role, Staré Role, Nejdku, Stružné, Hájku, Tašovic, Kyselky, Mariánských Lázní a chemických závodů v Sokolově.
Naše jednotka společně s jednotkou SDH Nová Role měla za úkol čerpávání vody z řeky Teplé a její dopravu pomocí hadic do cisteren stojících u hotelu.

Podobné příspěvky